Anasayfa » Mobil Oyunlar » iOS Oyunlar » Top Eleven
Top Eleven

Top Eleven

Önceleri Facebook üzerinden oynanan popüler menejerlik oyunu şimdilerde mobil telefonlarda oynayabiliyorsunuz. Sizin için Top Eleven oyununu mobil platformlarda inceledik ve oyunda neler yapabileceğinizi kısaca anlattık. Öncelikle oyun oldukça anlaşılır bir arayüze sahip. Oyuna ilk başladığınızda elbette bir takıma sahip oluyorsunuz. Bunun için bir takım ismi seçmeniz gerekmekte. Takım ismi seçimininden sonra takımın formasını ve amblemini de seçerek bu güzel ve eğlenceli menejerlik oyununa dahil oluyorsunuz. Oyuna her başlayan eşit şartlarda bir takıma sahip oluyor. Bu takım çok güçlü bir takım değil ancak ilerleyen bölümlerde hem oyunculara vereceğiniz antremanlarla hem de yapacağınız transferlerle takımınızın gücünü arttırmak sizin elinizde.

top elevenOyunda yaptıracağınız antremanlar sayesinde futbolcularınız beceri gelişimi sağlamakta. Bu beceri gelişimleri size puan olarak dönmekte. Antremanlardan kazandığınız beceri puanlarını da oyuncularınıza istediğiniz şekilde dağıtabiliyorsunuz. Bizim tavsiyemiz oyuncunun mevkisine göre puanları dengeli bir şekilde dağıtmak.Yani, ofansif bir futbolcuya kesinlikle defansif anlamda fazla puan vermeyin. Oyundaki transfer sistemi ise oldukça ilginç. Yine basit bir arayüzle transfer ekranını görüyorsunuz. Oyunda transfer yaparken bir oyuncuya yaptığınızda her teklif sizden 1 adet “token” denilen bir değeri düşürüyor. Bu tokenler bittiğinde isterseniz ücretli olarak oyun içi satın alabilirsiniz. Ayrıca, oyunda belli zamanlarda yaptığınız sponsorluk anlaşmaları gibi durumlardan sonra da belli bir sayıda token kazanabiliyorsunuz. Tokenlerinizi fazla harcamamak istiyorsanız rekabet edilmeyen saatleri seçin. Örneğin sabahları erken saatler rekabetin az olduğu saatlerdir ve daha az token harcarsınız.

top eleven 2Transfer konusunda bizim size tavsiyemiz yaşlı ve ucuz bol oyunculu bir takım yerine dengeli bir şekilde bu dağılımı yaparak bir kaç sezon sabredip genç yeteneklere yönelmeniz. Yüksek meblağlı genç yeteneklerden azar azar alıp altyapınızda geliştirerek oyunda iyi bir yer elde edebilirsiniz. Top Eleven’ı oynarken 3 çeşit turnuva bulunmaktadır. Bunlardan birisi Lig maratonu, bir diğeri Şampiyonlar Ligi, sonuncusu ise Lig Kupası’dır. Şampiyonlar Ligi hariç diğer tüm kupalara direk olarak katılırken, Şampiyonlar Ligi’ne ancak lig şampiyonu olarak katılabilirsiniz. Eğer çok fazla bağımlılık yaratmadan eğlenceli bir futbol menejerlik oyunu arıyorsanız Top Eleven oyununu mutlaka deneyin.

HemenOyna2

 

Yorum Yap

comments

3 yorum

  1. oyunu guzel kurucusu nuda sviyom iyibir oyun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>