Anasayfa » Online Oyunlar » Strateji Oyunu Dota
Strateji Oyunu Dota

Strateji Oyunu Dota

Dünya üzerinde ve Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından oynan bir çevirim içi strateji oyunu olan DOTA (Defence of the Ancients) oyunundan bahsedeceğiz. Oyun ilk olarak “Eul” adlı kişi tarafından 2003 yılında Warcraft III: Reign of Chaos ve  The Frozen Throne ek bir harita olarak geliştirilmeye başlanmıştır. 2005 yılından günümüze kadarda İceFrog geliştirmeye devam etmektedir. Online oyunlar kategorisinde en fazla kullanıcıya sahip bir oyun olmakla Dünyanın dört bir yanında her gün aktif olarak oynan bir oyundur. Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 1.5 milyon kişiyi aşmış durumdadır. Oyuna şöyle bir göz atacak olursak 1v1 den 6v6 olmak üzerek farklı kombinasyonlarda oynana bilen ve amacı…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

ÇOK İYİ !

User Rating: Be the first one !
87

Dünya üzerinde ve Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından oynan bir çevirim içi strateji oyunu olan DOTA (Defence of the Ancients) oyunundan bahsedeceğiz.

Oyun ilk olarak “Eul” adlı kişi tarafından 2003 yılında Warcraft III: Reign of Chaos ve  The Frozen Throne ek bir harita olarak geliştirilmeye başlanmıştır. 2005 yılından günümüze kadarda İceFrog geliştirmeye devam etmektedir.

Online oyunlar kategorisinde en fazla kullanıcıya sahip bir oyun olmakla Dünyanın dört bir yanında her gün aktif olarak oynan bir oyundur. Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 1.5 milyon kişiyi aşmış durumdadır.

Oyuna şöyle bir göz atacak olursak 1v1 den 6v6 olmak üzerek farklı kombinasyonlarda oynana bilen ve amacı haritanın 2 köşesindeki mevcut olan ana birimi korumak üzeredir. Oyuncular kullanabilecekleri dahilinde olan son güncel haritadaki 112 farklı kahramandan istediğini alır ve belli bir level sitemine bağlı olarak oyunu oynarlar. Kahramanlarla birlikte her ili tarafa ait ittifak savaşçılarda bulunmaktadır bunlara oyun içinde “creep” denir.

Kahraman kontrolü ile düşman kahramanlar ve yaratıklar öldürüldüğünde level ve altın kazanılır. Kazanılan altınlar ile Karakteri güçlendirmek için ekipmanlar alınarak item kasılır.

Ortalama 45 dakika civarında süren oyunda düşman tarafın ana binasını ilk önce hangi taraf yıkarsa oyun son bulur.  Oyundaki taraflar ise Sentinel ve Scourge taraflardır.

112 karakter ise oyunda farklı karakterlere sahip olmak dışında 3 ana gurup altında toplanmıştır.

Intelligence: Büyü yetenekleri daha etkili olan ve level alındığında mana ve mana yenilenmesi artar.

Agility: Hasar verme özellikleri daha yüksektir level alındığında haar gücü ve armoru artar

Strength: Canları daha yüksek olup oyun içinde tank olarak da bilinen herolardır level aldığında HP yenilenmesi ve gücü artar.

Sizde dünyadaki Dota topluluğuna katılmak istiyorsanız Warcraft 3 oynunu yükleyerek başlaya bilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar.

11 12 13 14

Hemen Oyna

Yorum Yap

comments

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>