Shaiya

Shaiya

Shaiya ; İnsanların, Elflerin, ve diğer dünya dışı yaratıkların içinde bulunduğu Mistik bir online oynanabilen ücretsiz oyun olarak karşımıza çıkıyor. Kısa sürede Avrupa’da en çok oynanan MMORPG oyunlar arasında kendine yer edinmeye başlayan bu oyunda, iyiler ya da şeytanları seçerek oyuna başlıyorsunuz.

Diğer klasik MMORPG oyunları gibi Shaiya’da da oyuna savaş karakterinizi yaratarak başlıyorsunuz. Elf ya da İnsan ırklarından dilediğinizi seçip, karakterinizin dış görüntüsünü ve cinsiyetini de ayarladıktan sonra kendinizi Shaiya‘nın bu muhteşem mistik dünyasının içinde buluyorsunuz.

Shaiya, Ücretsiz online oynanabilen bir oyuna göre çok geniş bir harita sistemine sahiptir. Oyuncular ara ara bu devasa harita kaybolup, kendilerini çok farklı yerlerde bulabilmektedirler. Fakat buna rağmen oyunun sol altında bulunan ayrıntılı chat (sohbet) ekranı sayesinde diğer oyuncularla kolayca iletişime geçip sıkıştığınız yerden çıkma şansına sahipsiniz. Haritalarda ayrıca iklim sistemi de bulunmaktadır ve haritanın farklı yerlerinde farklı hava şartlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Oyun içinde karakterinizi tamamen kontrol etme şansına sahipsiniz. PC’lerde popüler olan WOW ve Diablo tarzı RPG tarzı oyunlarda olduğu gibi, bu ücretsiz online oyunda da yaratıklar haritalara önceden yüklenmiş durumdadır. Yaratıklara saldırıp saldırmamak tamamen sizin elinizde olup, saldırmak istediğiniz yaratığın üzerine sağ tıklayıp saldırıyı yapabilirsiniz. Oyunda ki saldırma atakları çeşitlilik gösterip, yaratıklara zıplayarak ya da yanında yürüyerek saldırma imkanı bulabiliyorsunuz. Bu da oyuna ayrı bir görsel güzellik kazandırıyor.

Oyunun büyük bir kısmınında görevlerle karşı karşıya kalacaksınız ve bu görevlerin büyük bir çoğunluğu yaratıkları öldürmeyle alakalı olacaktır. Yaratıkların zorluklarına göre, kendiniz direk olarak savaşa girebileceğiniz gibi arkadaşlarından yardım da alabilirsiniz. Zaten oyun içinde çevrenizde bir çok oyuncuyla karşılaşabileceksiniz, bu oyuncularla ister sohbet edebilir, ister silah takas edebilir, isterseniz de savaşabilirsiniz. Shaiya, oyunculara PvP imkanı vermesi dolayısıyla da ayrıca bir artı puanı hak ediyor.

Oyunun bir başka güzel tarafı da zorluk derecesini ayarlayabiliyor olmanızdır. Eğer daha önce bir MMORPG oyun oynamadıysanız, kendinize göre bir zorluk seçebilirsiniz. Bu tarz oyunlarında yenilmezim diyen oyuncular için de  Ultimate zorluk derecesinde savaşma imkanı sunulmaktadır.

Shaiya genel olarak harika bir ücretsiz online oynanabilen bir MMORPG ( Massive Multiplayer Roleplaying Games ) oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Harika 3D grafikler ve kolay oynanabilirlik ile kısa sürede bir çok oyuncunun ilgisini çekmiş durumda. Siz de World Of Warcraft, Diablo 3, Final Fantasy XII gibi oyunların hayranıysanız bu ücretsiz oyunu kaçırmamanızı öneririz. Shaiya’nın büyülü dünyasına girmek için ” Hemen Oyna ” tıklayıp formu doldurmanız yeterlidir. Herkese iyi onlineoyunlar.

Diğer << MMORPG >> Oyunlarımızı incelemeyi unutmayın…

Yorum Yap

comments

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>