Anasayfa » Genel » Metin 2
Metin 2

Metin 2

İlk olarak 2004 yılında 3D MMORPG olarak Çin'de piyasaya sürülen Metin 2, daha sonra tüm dünyada ücretsiz ve online oynanabilir olarak oyunseverlerle buluştu. Koreli oyun geliştirici Ymir Entertainment tarafından piyasaya sürüldüğünden dolayı tüm oyunda ve karakterlerde, tam anlamıyla bir uzakdoğu havası kendini göstermektedir. Oyuna kayıt olup hesabınızı oluşturduktan sonra kendinizi Metin 2 nin muhteşem dünyasının içersinde buluyorsunuz.Oyunda 3 farklı krallık bulunkatadır. '' Chunjo '' , '' Shinsoo '' ve '' Jinno'' . Chunjo krallığı teokratik bir krallık olup adanın batısında yer almaktadır. Amaçları Metin taşlarının gücünü engelleyerek adanın tüm kontrolünü ele geçirmektir. Shinsoo krallığının en büyük avantajı ticarettir ve kıtanın…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

ÇOK İYİ !

User Rating: 4.83 ( 4 votes)
92

İlk olarak 2004 yılında 3D MMORPG olarak Çin’de piyasaya sürülen Metin 2, daha sonra tüm dünyada ücretsiz ve online oynanabilir olarak oyunseverlerle buluştu. Koreli oyun geliştirici Ymir Entertainment tarafından piyasaya sürüldüğünden dolayı tüm oyunda ve karakterlerde, tam anlamıyla bir uzakdoğu havası kendini göstermektedir.

Oyuna kayıt olup hesabınızı oluşturduktan sonra kendinizi Metin 2 nin muhteşem dünyasının içersinde buluyorsunuz.Oyunda 3 farklı krallık bulunkatadır. ” Chunjo ” , ” Shinsoo ” ve ” Jinno” .

Chunjo krallığı teokratik bir krallık olup adanın batısında yer almaktadır. Amaçları Metin taşlarının gücünü engelleyerek adanın tüm kontrolünü ele geçirmektir.

Shinsoo krallığının en büyük avantajı ticarettir ve kıtanın güneyinde yer almaktadır. Amaçları: İmparatorluğu batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu  açmak ve eski krallığı kendi egemenliklerinde tekrardan bir araya getirmektir.

Jinno krallığı, çoğunluğu askeri ve savaşcı bir kimliğe bürünmüş bir halktan oluşmuş olup adanın doğusunda yer almaktadır.

Oyunda hesabınızı oluşturuken savaş tarzınıza göre seçeceğiniz 4 adet karakter mevcuttur.

” Savaşçı ” : Adından da anlaşılacağı üzere savaşçılar iri cüsseleriyle ağır zırhlarla kuşanmış ve çift el silah kullanma kabiliyetleri sayesinde düşmana karşı koymada önemli rol oynarlar. Çift el silahın yanı sıra tek el silah ve kalkan ile birlikte, beceri kabiliyetiniz geliştirip vuruş hızınız arttırabilir ve kendinizi savunarak  yakın dövüşte düşmanı bozguna uğratabilirsiniz.

” Ninja ” : Savaşçılara nazaran daha ufak bir vucuda sahiptirler ve pusu ve suikast konusunda ustadırlar. Hafif zırhlarla kuşanan ninjalar yay ve hançer kullanarak yakın dövüşte ustadırlar.

” Şaman ” : Büyü ve mistik güçler kullanan savaşçılardır. Savaş anında arkadaşlarını iyileştirip yarıdmcı olurken aynı zamanda eşsiz büyüleriyle birlikte düşmana büyük üstünlük sağlamaktadırlar.

” Sura ” : Suralar yakın dövüşte üstün oldukları kadar, düşmana büyleriyle uzaktan saldırarak kendilerine büyük avantaj sağlarlar.

Oyun içinde yaratıkları size gruplar halinde saldıracakladır. İçlerinden birini öldürdüm diye sevinmeyin çünkü kalanlar peşini bırakmayacaklardır :=) Özellikle Metin Taşlarının etrafındaki yaratıklara karşı dikkatli olmanızı öneririm.

Oyun içinde Lonca savaşlarının içince olacaksınız, alacağınız yenilgiler ve ya başarılar bütün loncaları ve lonca üyelerini direkt olarak etkileyecektir. Ayrıca oyunun içinde az miktarda bulunan gizli sığınaklar bulunmaktadır. Az miktarda olmalarından dolayı bunları ele geçirmekte ona göre zor olacaktır. Bir sığınağı ele geçirdiğiniz zaman, sığınakta ki yaratıkları eğiterek düşmana karşı sizinle savaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Siz de bu başarılı ve tüm dünyada severek oynanılan MMORPG oyununa bir göz atın, pişman olmayacaksınız. Herkese iyi online oyunlar.

Yorum Yap

comments

3 yorum

  1. artık boku cıktı oynanmaz bence

  2. gayet güzel bir oyun ama bu kadar coluk cocuk dolmasaydı ve hile artmasaydı 54 lwl da bırakmazdım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>