Anasayfa » Mobil Oyunlar » Android Oyunlar » Kelimelik : Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu
Kelimelik : Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu

Kelimelik : Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu

Aramızda ünlü Scrabble oyununu bilmeyeneniz yoktur heralde.  Yıllardır oynadığımız bu eğlenceli oyun, HE2 Apps tarafından Mobil telefonlarda ücretsiz ve Türkçe olarak yayınlandı. Oynamaya başlayanlarda adeta bağımlılık yaratan oyunu gelin daha detaylı inceleyelim. Öncelikle oyuna üye olup kendinize bir kullanıcı adı yaratıyorsunuz. Kullanıcı adınızı sade seçmenizi öneririm çünkü ilerleyen zamanlarda arkadaşınız tarafından oyun isteği gönderildiğinde, gereksiz bir sürü sembolle uğraşmak zorunda kalabiliyorsunuz. :) Dilerseniz facebook hesabınızı da oyuna bağlayıp, facebook bilgilerinizle de üye olabilirsiniz. Bu durumda facebook profil fotoğrafınız kullanıcı adınızın yanında kullanabilirsiniz. Oyuna üye olduktan sonra karşınıza Yeni Oyun ve Oyunlarım bölümleri çıkacaktır. Yeni Oyun'u tıkladığınızda. Rastgele , Hızlı oyun,…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

ÇOK İYİ !!!

User Rating: 4.71 ( 4 votes)
91

Aramızda ünlü Scrabble oyununu bilmeyeneniz yoktur heralde.  Yıllardır oynadığımız bu eğlenceli oyun, HE2 Apps tarafından Mobil telefonlarda ücretsiz ve Türkçe olarak yayınlandı. Oynamaya başlayanlarda adeta bağımlılık yaratan oyunu gelin daha detaylı inceleyelim.

Öncelikle oyuna üye olup kendinize bir kullanıcı adı yaratıyorsunuz. Kullanıcı adınızı sade seçmenizi öneririm çünkü ilerleyen zamanlarda arkadaşınız tarafından oyun isteği gönderildiğinde, gereksiz bir sürü sembolle uğraşmak zorunda kalabiliyorsunuz. :) Dilerseniz facebook hesabınızı da oyuna bağlayıp, facebook bilgilerinizle de üye olabilirsiniz. Bu durumda facebook profil fotoğrafınız kullanıcı adınızın yanında kullanabilirsiniz.kelimelik-8064-3

Oyuna üye olduktan sonra karşınıza Yeni Oyun ve Oyunlarım bölümleri çıkacaktır. Yeni Oyun’u tıkladığınızda. Rastgele , Hızlı oyun, Kullanıcı adıyla ve facebook’la bölümlerini göreceksiniz.

Rastgele oyunda ; sistem size 10 sn içinde herhangi bir rakip buluyor ve oynamaya başlıyorsunuz.

Hızlı oyunda ; Max 1 saat içinde oyuna başlamanız ve 12 saat içinde de hamle yapmanız gerekmektedir, aksi halde oyunu kaybetmiş sayılıyorsunuz. Hızlı oyunu açabilmeniz için max. 3 oyun bitirmeniz gerekiyor.

Kullanıcı adıylada ; kullanıcı adını bildiğiniz bir arkadaşınıza oyun daveti gönderebiliyorsunuz.

Facebook’lada ise ; facebook arkadaşlarınızdan oyuna sahip olanları görüp yine oyun daveti gönderebiliyorsunuz.

Oyunun oynanışını inceleyecek olursak, genel olarak yavaş bir oynanışa sahip oyunda 72 saat gibi bir hamle yapma süreniz bulunmakta. Özellikle herhangi bir meşguliyeti olan insanlar için rahatça oynayabilecekleri bir oyun. Zaten hızlı oyuncular için hızlı oyun seçeneğinin bulunduğunu belirtmiştik.

Oyunun yapısı Scrabble oyunuyla aynı diyebiliriz. Elinizdeki 7 adet harfler yardımıyla dikey ve yatayda anlanlı kelimeler oluşturuyorsunuz ve bu sayede puanlar kazanıyorsunuz. Oyun içinde kelimenin iki katı, harfin üç katı gibi bonusların üzerinde geçerek de aldığınız puanları arttırabilme şansınız var. Ayrıca üç yıldızlı kutuya kelime yazdığınızda ekstra 25 puan kazanıyorsunuz ki, bunu da kelimenin ya da harfin katlarıyla birleştirince tadından yenmiyor.

Oyunun bir güzel yanı olarak da oyun esnasında rakibinizle sohbet etme seçeneğinin bulunmasını söyleyebiliriz.

Genel olarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyun olan Kelimelik, arkadaşlarınız ya da tanımadığınız rakiplerinizle kelime bilginizi yarıştırabildiğiniz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Mobil platformlarda dilediğiniz yerde oyunu oynayabilmeniz de ekstra bir avantaj. Onlineoynayalim ekibi olarak oyunu şiddetle tavsiye ediyor ve bağımlılık yapabileciğinin uyarısını yapıyoruz.

HEMEN OYNA ( iOS )

HEMEN OYNA ( Android )

Yorum Yap

comments

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>