Hay Day

Hay Day

Farmville oyununu bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyoruz. Yine bu tarz benzer bir oyun tanıtımıyla karşınızdayız. Bu oyunda Farmville ile aynı mantığı içermekte. Aynı Farmville’de olduğu gibi bir çiftliği yönetiyorsunuz. Hay Day oyununu oynarken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Zira, Farmville gibi bu oyunda size bağımlılık yaratabilir ve telefonunuzun elinden düşürmemenize neden olabilir. Ücretsiz olarak iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz Hay Day oyununda çeşitli görevleri yerine getirdikçe oyundaki seviyenizde artıyor. Böylece, farklı meyveleri, farklı binaları ve çiftliğiniz için gereken farklı nesneleri seviyenize göre kullanabiliyorsunuz. Oyunda, ekim yaptıktan sonra veya hayvanınızı besledikten sonra ürünleri toplayarak para kazanabiliyor ve yeni tohumların yanı sıra, çiftliğinizi güzelleştirecek nesneleri satın…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

User Rating: 3.85 ( 40 votes)
91

Farmville oyununu bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyoruz. Yine bu tarz benzer bir oyun tanıtımıyla karşınızdayız. Bu oyunda Farmville ile aynı mantığı içermekte. Aynı Farmville’de olduğu gibi bir çiftliği yönetiyorsunuz. Hay Day oyununu oynarken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Zira, Farmville gibi bu oyunda size bağımlılık yaratabilir ve telefonunuzun elinden düşürmemenize neden olabilir. Ücretsiz olarak iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz Hay Day oyununda çeşitli görevleri yerine getirdikçe oyundaki seviyenizde artıyor. Böylece, farklı meyveleri, farklı binaları ve çiftliğiniz için gereken farklı nesneleri seviyenize göre kullanabiliyorsunuz.

hay day

Oyunda, ekim yaptıktan sonra veya hayvanınızı besledikten sonra ürünleri toplayarak para kazanabiliyor ve yeni tohumların yanı sıra, çiftliğinizi güzelleştirecek nesneleri satın alabiliyorsunuz. Oyunda, domuz, koyun, inek ve tavuk gibi hayvanları da besleyebiliyorsunuz. Oyunun en zorlu kısmı da bu hayvanlarınızı besleme kısmı. Çünkü sadece bir yem yapma makineniz bulunmakta ve bu yemlerle hayvanlarımızı besliyoruz. Hayvanlarınızdan elde edilen çeşitli ürünleri satışa sunabiliyor ve onlardan ekstra gelir kazanarak çiftliğinizi genişletiyorsunuz. Oyunda en önemli şey zaman. Zira, aldığınız ürünleri belli bir süre sonra almaktasınız. Eğer ben bu süreleri beklemem diyorsanız oyun içi zaman satın alarak zamanı azaltabilirsiniz.

hay day2

Grafik olarak bilindik çiftlik oyunlarıyla hemen hemen aynı seviyede olan Hay Day oyununun en güzel yanı, ürünleriniz hazır olduğunda size uyarıyla bildirmesi. Bize göre oyun içi alımın neredeyse zorunlu hale getirilmesini dezavantajı olarak görebiliriz. Zira, hem para biriktirmek zor hem de zaman oldukça uzun. Bu da oyun içi alıma bizi zorluyor. Bunların haricinde pek dezavantajı olmayan oyunu Online Oyna sitesi olarak çiftlik oyunu sevenlere tavsiye ediyoruz.

HemenOyna2

Yorum Yap

comments

5 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>