Anasayfa » Genel » Clash Of Clans
Clash Of Clans

Clash Of Clans

Eski çağ strateji oyunlarını ele alan birçok oyun gibi Clash of Clans’da oldukça eğlenceli ve stratejiye önem veren bir oyun. Ancak grafikler olsun oynanış tarzı olsun diğer oyunlardan hemen farkedilir bir yanı bulunmakta. Bu da oyunu App Store’de üst sıralarda tutmaya yetiyor. Oyundaki amacınız diğer strateji oyunlarıyla benzer nitelikte. Yeni bir köy inşa ederek bu köyü geliştirmeye çalışıyor ve köyünüzde asker yetiştirerek oyunun kötü karakterleri olan Goblinlere karşı mücadele ediyorsunuz. Oyunun olumlu yanlarından birisi de hem Türkçe hem de ücretsiz olması. Oyuna başladığınızda belirttiğimiz gibi bir köye sahip oluyorsunuz ve bu köyünüzü belli standarda getirdikten sonra birlik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Oyunu…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

ÇOK İYİ !

User Rating: 4.11 ( 64 votes)
90

Eski çağ strateji oyunlarını ele alan birçok oyun gibi Clash of Clans’da oldukça eğlenceli ve stratejiye önem veren bir oyun. Ancak grafikler olsun oynanış tarzı olsun diğer oyunlardan hemen farkedilir bir yanı bulunmakta. Bu da oyunu App Store’de üst sıralarda tutmaya yetiyor. Oyundaki amacınız diğer strateji oyunlarıyla benzer nitelikte. Yeni bir köy inşa ederek bu köyü geliştirmeye çalışıyor ve köyünüzde asker yetiştirerek oyunun kötü karakterleri olan Goblinlere karşı mücadele ediyorsunuz. Oyunun olumlu yanlarından birisi de hem Türkçe hem de ücretsiz olması.

HemenOyna2

clash of clansOyuna başladığınızda belirttiğimiz gibi bir köye sahip oluyorsunuz ve bu köyünüzü belli standarda getirdikten sonra birlik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Oyunu çok fazla Türk oynuyor. Oyun içi sohbet imkanı sayesinde diğer Türk oyuncularla sohbet edebilirsiniz. Köyünüzü geliştirebilmek için diğer bu tarz oyunlarda olduğu gibi ham madde ihtiyacınız bulunmakta. İksir ve altın olarak iki farklı ham maddenin bulunduğu oyunda bu ham maddeleri toplayarak köyünüzü geliştirebilir ve birlikteki asker sayınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca oyundaki ilk amacınız hemen birliği geliştirmek olmasın. Öncelikle ham madde kaynaklarınızı arttırabilecek binaları hızlı bir şekilde geliştirin. Asker geliştirmeyi ikinci öncelik olarak düşünün. Ancak asker geliştirmeyi ihmal etmeyin.

clash of clans2Oyunda rakibe saldırırken yani rakiplerinizde savaşırken birliğinizi kendiniz yönetiyorsunuz. Ancak tamamen müdahale edemiyorsunuz. Müdahale edebildiğiniz kısımlar sadece birliğinizin rakibe nereden saldırıya başlayacağından ibaret. Normal ve savunma binalarını yıkmak gibi diğer tüm saldırıları sistem otomatik olarak yapıyor. Oyundaki grafikler oldukça güzel ve eğlenceli. Yine oyunda kullanılan müziklerde oldukça seçici davranılmış ve oyuna ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Oyun hakkında küçük bir ipucu verelim. Oyuna başladığınızda size 200 civarı taş verilecek. Bu taşları binaları yaparken kullanabiliyorsunuz. Ancak bunları hemen hepsini harcamayın. Çünkü ilerleyen bölümlerde işinize yardımcı olacak. Eğer çok fazla taş ihtiyacınız olursa oyun içi satın alma işlemiyle ücretli olarak bu taşlardan satın alabiliyorsunuz. Oyunu oynayabilmeniz için mutlaka internet bağlantısı olması gerekmekte. Online oynayabildiğiniz bu oyunu ücretsiz olarak App Store üzerinden indirebilirsiniz.

HemenOyna2

Yorum Yap

comments

11 yorum

  1. oyun inmedi ama telefondan oynuyorum 82 lewlim kılan adı turk gucu 80 ve ustu gelsin

  2. salak omu bişi 99 lwl im ege kapak

  3. oyunu indirdim amma giremiyorum

  4. Hic iyi degil

  5. abi ben ipadan oynuyom clans of tükr yazın bizim kln a katılın

  6. İKİNİZDE salak sınız.Ben 58. lvl deyim.mallar

  7. evt ben oynuyodum bu oyunu güzel bi oyun ama bi miüddet sonra sıkmaya başladı

  8. Güzel bi oyun ama lvl ve adma kasması zor bi oyun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>