Big Farm

Big Farm

Büyük çiftliğinizin kralı olmaya hazırmısınız ? Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyunda koskocaman bir çiftliğiniz bulunmaktadır ve siz bu çiftliğin işletmecisi olarak en ekonomik ve karlı kararları almalısınız. Bu online oyun, Goodgame firmasının yeni tarayıcı oyunudur. 10 farklı dilde yayına başlayan bu oyunda oldukça sevimli karakterler yer alıyor. Bu da oyuna canlılık katmakla birlikte, oyunculara motivasyon sağlamaktadır. Oyunu oynamak için Türkçe versiyonu da indirebilirsiniz. Çiftliğinizi geliştirmeniz ve bu çiftlik üzerinden gelir elde etmek ve kar elde etmek için çabalamanız gerekmektedir. Zira emek olmadan yemek olmayacağını zaten biliyorsunuz. Oyunda bazı görevleriniz var ve bunları en kısa zamanda yerine getirmeniz gerekiyor. Bu görevler…

Review Overview

Grafik
Ses
Oynanabilirlik

İYİ

User Rating: 3.78 ( 3 votes)
89

Büyük çiftliğinizin kralı olmaya hazırmısınız ? Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyunda koskocaman bir çiftliğiniz bulunmaktadır ve siz bu çiftliğin işletmecisi olarak en ekonomik ve karlı kararları almalısınız. Bu online oyun, Goodgame firmasının yeni tarayıcı oyunudur. 10 farklı dilde yayına başlayan bu oyunda oldukça sevimli karakterler yer alıyor. Bu da oyuna canlılık katmakla birlikte, oyunculara motivasyon sağlamaktadır. Oyunu oynamak için Türkçe versiyonu da indirebilirsiniz.

goodgame-big-farm

Çiftliğinizi geliştirmeniz ve bu çiftlik üzerinden gelir elde etmek ve kar elde etmek için çabalamanız gerekmektedir. Zira emek olmadan yemek olmayacağını zaten biliyorsunuz. Oyunda bazı görevleriniz var ve bunları en kısa zamanda yerine getirmeniz gerekiyor. Bu görevler bazen kişisel olarak yapmanız gereken görevler iken bazen de grup olarak yapılması gereken görevler de bulunmaktadır. Bunun için arkadaşlarınızla birlikte olmanız gerekmektedir. Beraber kuracağınız bir kooperatif, işlerinizin düzene girmesini sağlayabilir. Aynı şekilde size rakip olan arkadaşlarınızla yaptığınız görevleri karşılaştırabilir, onlarla da yarışabilirsiniz.

goodgame-big-farm

Ücretsiz oyunlarda önemli olan sizin ekonomik kararlarınızda ne kadar tutarlı olduğunuz ve ne kadar iyi bir işletmeci olduğunuzdur. Yani oyunda başarılı olmanız sizin işletmecilik becerilerinizle tamamen doğru orantılıdır. Ürünleri hasat etmek, onları değirmende işlemek, bu ürünlerden hayvan yemi yapmak, bunun karşılığında alınan parayı başka yatırımlar için kullanmak, çiftlik gübresinden organik gübre elde ederek bunları tarlalarda kullanmak gibi birçok görevi yerine getirir ve başarılı olursanız oyunda da kazançlı çıkacaksınız. Organik gübre üretmek elbette kolay olmayacaktır. Bunun için işçilere ihtiyacınız olacaktır. İşçilere kalacak yer vermeniz gerekecek ve tüm ihtiyaçlarını zamanında karşılamanız sizin faydanıza olacaktır yani kısacası, işçileri memnun etmek işlerinizin düzelmesini sağlayacaktır. 

Haftasonunda yapacak pek fazla şeyiniz yoksa ve keyifli bir oyun oynamak istiyorsanız, Big Farm‘ı size şiddetle tavsiye ediyoruz.

hemenoyna

 

Yorum Yap

comments

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>