Anasayfa » Oyun Rehberleri » Araf Online Rehberi: Şifacı Karakteri
Araf Online Rehberi: Şifacı Karakteri

Araf Online Rehberi: Şifacı Karakteri

Araf Online oyunuyla ilgili sizlere tanıtacağımı karakterlerden bir diğeri de Şifacı karakteri. Bu karakter hakkında da sizlere geniş bir bilgi vererek Araf Online oyununa yeni başlayanların hangi karakteri seçeceği konusunda bir nebze fikirleri olabilecektir. Eğer hazırsanız Şifacı karakterinden de sizlere bahsetmeye başlayalım.

araf online şifacıŞifacı karakteri Araf Online oyununda mutlaka olması gereken sınıflardandır. Özellikle partilerin neredeyse bel kemiğini oluşturur ve partilerin en önem verilecek karakterlerindendir. Saldırı güçleri her ne kadar Araf Online’da bulunan diğer sınıflara oranla daha az da olsa, Şifacı karakteri oyunda daha çok diğer karakterlere yardımcı ve destekleyici rolü bulunmaktadır. Kurulan her partide oldukça kolay bir şekilde yer bulabilen şifacı karakteri, hem kendilerini hem de partilerinde bulunan karakterleri iyileştirebilme özelliği sayesinde partilerin en fazla aranılan karakterleridir. Ek olarak canlarını en az seviyede tutabilecek seviyede karakterlerdir. Fakat, mana potuna oldukça fazla gereksinim duyarlar. Partilerin kritik zamanlarında oyuna dahil olarak oyunun seyrini değiştirebilme özellikleri vardır.

şifacıŞifacı karakterinin kötü yanlarından birisi oyunda ilk saldırı alabilecek karakterlerdir. Bunun nedeni oyunun ilerleyen zamanlarında partideki karakterlerin şifacı karakterine ihtiyaç duyacak olmasından ötürüdür. Şifacı karakterini tek başına kasmak diğer karakterlere göre daha zordur. Bu yüzden kasmak için bu karakter tercih edilmemelidir. Diğer oyuncuları diriltme yeteneği sadece bu sınıfa ait bir özellik olup, ölen bir oyuncu diriltebilme şansları bulunmaktadır. Şifacı karakterinin Doktor ve Şaman olmak iki tane alt sınıfı bulunmaktadır. Doktor alt sınıfı PvE konusunda iyi bir karakter olacakken, Şaman karakteri PvP konusunda iyi bir karakterdir. Doktor karakteri EXP kasarken size kolaylık sağlayacaktır. Şaman karakteri ise, oyunda bulunan rakiplerinin can ve manalarını azaltacaktır. Şifacı karakterinin alt sınıflarını seçebilmek için en az 40. seviyede olmak gerekmektedir. 40. seviyeden sonra alt sınıfı seçebilirsiniz.

şifacı alt sınıf

Araf Online Büyücü Karakteri Savaşçı Karakteri incelemelerimize göz atınız.

Yorum Yap

comments

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>